Teknomart, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Akıllı Şehir Portalı Olan “Teksin App”i Hayata Geçirdi!

Images
Images

Teknomart, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Akıllı Şehir Portalı Olan “Teksin App”i Hayata Geçirdi!

Türkiye’nin en kapsamlı belediye mobil uygulaması olan “Teksin App”, ‘Tek Noktadan Çözüm Merkezi’ sloganıyla hayata geçirildi.

Teksin App ile ilgili açıklamalarda bulunan Teknomart İletişim ve Yazılım Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Çağrı Işıklıoğlu, uygulamanın sadece talep ve öneri iletme platformu olmadığının altını çizerek, “Teksin App aynı zamanda Mersin Büyükşehir Belediyesi ve iştiraklerinin tüm hizmetlerini tek noktada birleştiren, Türkiye’nin en kapsamlı Belediye Mobil Uygulaması” ifadelerini kullandı.

Vatandaşların Teksin App ile her türlü öneri, şikayet ve talebini rahatlıkla ve kolayca Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne iletebileceklerini aktaran Çağrı Işıklıoğlu, bunların dışında belediye hizmetlerine, haberler, duyurular ve etkinliklere, kent rehberi ve ulaşım bilgilerine Teksin App üzerinden tek tuşla ulaşılabileceğini söyledi.

Uygulama ile ilgili “Teksin benim yol arkadaşım” ifadesini kullanan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Teksin benim baş danışmanım. Teksin benim belediye çalışmaları içerisinde en güvendiğim çalışma arkadaşım. Bana ölçümleri yapan, sokakta vatandaşla konuşan, onların derdini bana aktaran, onları raporlayan, onları rakamlara döken anketör. Teksin, Başkan’ın vatandaşla arasındaki köprüyü oluşturan bir yapı. Vatandaşlarımızın da sığınacağı liman. Vatandaşlarımızın dert babasıdır Teksin” dedi.