Teknomart, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Mobil Uygulaması Mahalle Bizim’i Hayata Geçirdi!

Images
Images

Teknomart, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Mobil Uygulaması Mahalle Bizim’i Hayata Geçirdi!

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin katılımcı demokrasi ve katılımcı belediyecilik anlayışının kentte yaşayan en temel yönetim birimi dahil olmak üzere tüm vatandaşlar tarafından benimsenmesini sağlamak adına geliştirilen ‘Mahalle Bizim’ uygulaması, Teknomart İletişim ve Yazılım Hizmetleri A.Ş. tarafından hayata geçirildi.

Mahalle Bizim uygulamasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Teknomart İletişim ve Yazılım Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Çağrı Işıklıoğlu, uygulamanın vatandaş-bina yöneticisi-muhtar ve belediye arasında mobil dijital bir köprü olduğuna dikkat çekti. Uygulamadan tüm Mersinli vatandaşların faydalanabileceğini aktaran Işıklıoğlu, “Vatandaşların mahalleleri ile ilgili istek, öneri, talep ve sorunları ‘Mahalle Bizim’ uygulaması üzerinden bina yöneticileri ile muhtarlara; oradan da muhtar aracılığıyla da TEKSİN’e iletilecek” diye konuştu.

Bunların yanı sıra Avrupa Birliği Fonu olan Uluslararası Alman İş Birliği Ajansı - GIZ (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit GmbH) tarafından fonlanmış, hibe almaya hak kazanmış bir mobil uygulama projesi olan Mahalle Bizim uygulaması; Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetleri ile alakalı sunacağı anketlerle de vatandaş memnuniyetinin ölçümlenmesine olanak sağlayacak.